Aktywne i pasywne inwestycje ETF

Aktywne i pasywne inwestycje ETF

3 września, 2019 0 przez admin

Na rynku finansowym istnieją setki odmian tradycyjnych funduszy ETF. Możemy śledzić niemal każdy indeks, jaki jesteśmy w stanie sobie wyobrazić. Fundusze ETF oferują wiele korzyści, powiązanych z indeksem funduszy inwestycyjnych. Przede wszystkim chodzi tutaj o niskie obroty, mały koszt, szeroką dywersyfikację, a także niskie wskaźniki kosztów.

Inwestowanie pasywne jest popularną strategią wśród inwestorów ETF, ale nie jest to jednak jedyna strategia.

Inwestowanie pasywne

ETF-y zostały pierwotnie skonstruowane w celu zapewnienia pojedynczego zabezpieczenia, które jest odpowiedzialne za śledzenie indeksu i handel intradayem. Kantor internetowy jest coraz chętniej wybierany przez klientów. Transakcje w ciągu dnia umożliwiają inwestorom kupowanie i sprzedawanie w zasadzie wszystkich papierów wartościowych, które składają się na ten rynek z pojedynczym obrotem. Fundusze ETF zapewniają w ten sposób elastyczność wchodzenia i wychodzenia z pozycji w dowolnym momencie w ciągu dnia, w przeciwieństwie do funduszy inwestycyjnych, które handlują tylko raz dziennie.

Podczas gdy zdolność handlu w ciągu dnia jest z pewnością dobrodziejstwem dla aktywnych handlowców, jest to po prostu udogodnienie dla inwestorów, którzy wolą kupować i trzymać, co jest nadal ważną i popularną strategią. Zwłaszcza jeśli pamiętamy, że większość faktycznie zarządzanych funduszy nie wygrywa z benchmarkami lub pasywnymi odpowiednikami, zwłaszcza w dużej perspektywie czasu. Fundusze ETF zapewniają wygodny i tani sposób wdrożenia indeksowania lub pasywnego zarządzania. Wymiana walut w kantorach internetowych jest bardzo szybka.

Aktywny handel

Pomimo rekordowych osiągnięć indeksacji, wielu inwestorów nie jest zadowolonych z rozliczania się z tzw. średniej stopy zwrotu. Kantor online zapewnia bezpieczeństwo swoim klientom. Mimo, że inwestorzy wiedzą, że mniejszość aktywnie zarządzanych funduszy uderza w rynek i tak chcą spróbować. ETF stanowią doskonałe narzędzie. Poprzez umożliwienie handlu śródziemnego, fundusze ETF dają handlowcom możliwość śledzenia kierunku rynku i odpowiedniego handlu. Internetowy kantor wymiany walut jest bardzo atrakcyjny dla klientów. Mimo, że nadal inwestują w indeksy jak inwestorzy pasywni, ci aktywni handlowcy mogą skorzystać z krótkoterminowych ruchów. Jeśli indeks skoczy w górę, gdy rynki się otworzą, aktywni handlowcy mogą natychmiast zablokować zyski. Wszystkie aktywne strategie inwestycyjne można również stosować w przypadku funduszy ETF, np. czas na rynku, rotacja w sektorze, krótka sprzedaż i kupowanie na marży.