Trzy podejścia do nowych znajomości

Trzy podejścia do nowych znajomości

21 września, 2020 0 przez admin

W XXI wieku miejsc em do pozmawiania nowych osób jest portal randkowy i podstawowym sposobem spotykania się po raz pierwszy jest randka online. Jest to jednak wynalazek całkiem nowy i w dodatku niespecjalnie rozpowszechniony, więc cały czas jeszcze na świecie dominują tradycyjne podejścia do poznawania się. A tych jest trzy i są od siebie bardzo różne.

Po cichu, publicznie i ze swataniem

Pierwszy typ poznawania się to spotkania ukradkowe. Działa to m.in. w krajach muzułmańskich, gdzie partnerzy nie mogą się ujawniać. Groziłyby im za publiczne spotkania bardzo poważne sankcje i kary więzienne. Czasami w ogóle nie ma możliwości spotykania się. Przynajmniej oficjalnie.

Na drugim biegunie znajdziemy już publiczny sposób zawierania znajomości. W pewnym wieku najczęściej kobieta dostaje swoje własne miejsce w domu, zwykle jeden pokój, w którym może robić wszystko, co się tylko jej podoba. Nikt nie pyta. Nikt nie krytykuje. Czasami oczywiście jest kilka gwiazdek i trochę drobnego druczku.

Typowa dla naszej kultury i też Indii jest instytucja swatania, gdzie związki tworzone są poprzez osoby trzecie. Ktoś zapoznaje swojego brata ze swoją koleżanką, a dawniej to zazwyczaj babcia lub ciotka szukała dla kobiet w swojej rodzinie odpowiednich kawalerów.