Kredyty walutowe

Kredyty walutowe

Wrzesień 8, 2018 0 przez admin

Wiele osób jest negatywnie nastawionych do kredytów walutowych, po aferze z kredytami we frankach szwajcarskich. Mimo zaistniałej sytuacji, dalej istnieje możliwość zaciągnięcia hipoteki walutowej. Można to jednak zrobić tylko pod pewnymi warunkami i jedynie w dwóch bankach.

 Oferta kredytów walutowych

 Wciąż można w naszym kraju wziąć kredyt walutowy. Jednak mogą go wziąć osoby, otrzymujące wynagrodzenie w obcej walucie. Jeśli ktoś pracuje w zagranicznej firmie, a pensję otrzymuje np. w euro, nie dostanie kredytu w złotówkach. Warto przy zaciąganiu kredytu, zwracać uwagę na kurs walut online. Taka osoba może wówczas otrzymać jedynie kredyt w euro. Jednak takich ofert jest bardzo niewiele, jeszcze nie tak dawno taki kredyt proponowały trzy banki: PEKAO, Alior Bank i Deutsche Bank. Ten ostatni właśnie się wycofał. Wynika to z tego, że ma się za niedługo połączyć z innym bankiem, BZ WBK. Jednak kredyty, w obcej walucie, które zostały już wzięte w Deutsche Banku nadal będą obsługiwane.

Rekomendacja S, wprowadzona przez Komisję Nadzoru Finansowego, doprowadziła do wyeliminowania dużej liczby sprzedaż hipotek walutowych osobom, które wynagrodzenie otrzymują w złotówkach. Wymiana waluty online jest łatwa, ale i tak trzeba podchodzić do tego ostrożnie.

 Wynagrodzenie w euro

 Jeśli zarabiamy w euro, najlepszym pomysłem byłoby wzięcie hipoteki w którymś z fińskich banków. Oprocentowanie kredytów jest tutaj bardzo niskie. Jednak niestety najczęściej kredyt hipoteczny możemy otrzymać tylko w Polsce, jeśli właśnie tu mieszkamy. Zagraniczne banki obawiają się bowiem trudności z odzyskaniem pieniędzy, jeśli kredytobiorca okaże się nierzetelny. Zagraniczne banki nie są zapoznane z polskim prawem i nie mają ustalonych procedur, jeśli zgłosi się do nich kredytobiorca z Polski. W innych przypadkach kantor online może być bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem.

 Jeśli tylko część dochodu otrzymujemy w obcej walucie, sytuacja jest zupełnie odmienna. Jeśli większość wynagrodzenia w złotówkach, możemy wziąć kredyt w złotych, ale istnieją jednocześnie pewne ograniczenia. Wymiana walut online jest prosta i szybka. Część banków, gdy będzie obliczało naszą zdolność kredytową, weźmie pod uwagę tylko część wynagrodzenia w złotówkach. Inne, zgodnie z przepisem KNF, obniżą dochód w obcej walucie o 20%, w przyszłości może sięgać nawet 30%. Jeżeli więc osiągamy dochód w obcej walucie, proces wzięcia kredytu hipotecznego może być dużo bardziej skomplikowany. Dlatego skorzystajmy wtedy z pomocy eksperta finansowego.